PROMOCJE NA GRUNTOWE I POWIETRZNE POMPY CIEPŁA

Grzanie i chłodzenie w jednym urządzeniu. Niemal bezkosztowy sposób na chłodzenie latem, przy jednoczesnej regeneracji dolnego źródła.
Ten typ chłodzenia możliwy jest wyłącznie w przypadku pomp gruntowych i wykorzystuje fakt, iż w lecie temperatura gruntu jest dużo niższa od temperatury w budynku. W trybie chłodzenia pasywnego pracuje tylko pompa obiegowa oraz regulator — bez żadnego udziału sprężarki, zatem zużycie energii elektrycznej jest minimalne.
Chłodzenie pasywne daje uczucie przyjemnego chłodu i jest w stanie zniwelować ciepło w pomieszczeniu o kilka stopni. Wystarcza to w zupełności do uzyskania w domu komfortowej temperatury. Dodatkowo chłodzenie pasywne pomaga w regeneracji cieplnej dolnego źródła (czyli gruntu mocno wychłodzonego po sezonie grzewczym). Dolne źródło ciepła jest przy tym dodatkowo podgrzewane przez solankę (glikol), która odbiera ciepło z wnętrza budynku. Takie działanie chłodzenia pasywnego podwyższa nieco współczynnik efektywności pompy ciepła, co wpływa także na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia w sezonie grzewczym.
Przyszłościowy i naturalny czynnik chłodniczy R290 posiada zerowy potencjał niszczenia warstwy ozonowej i jest neutralny dla środowiska oraz ma świetne właściwości termodynamiczne
Powietrzne pompy ciepła LWDV z inwerterem i naturalnym czynnikiem chłodniczym R290, zaliczają się do najwydajniejszych pomp powietrznych dostępnych na rynku. Specjalny „tryb cichy” zapewnia wyjątkowo cichą pracę także w nocy. Ze względu na wysoki współczynnik COP oraz wysoką temperaturę na zasilaniu (do 70 °C), model ten spełnia rządowe wymogi w kwestii dofinansowań, nawet w trybie monoenergetycznym, zarówno dla budynków nowych, jak i modernizowanych.
Dzięki czynnikowi R290, modele LWDV nie powiększają emisji CO2, zatem są neutralne dla środowiska. Charakteryzują się też niezwykle dobrym utrzymaniem mocy w niskich temperaturach zewnętrznych, z jednoczesnym zachowaniem bardzo wysokiej sprawności. To zasługa m.in. doskonałych właściwości termodynamicznych czynnika R290.
Dodatkowo LWDV, jako pompa regulowana inwerterowo pracuje szczególnie energooszczędnie, dopasowując swoją moc do aktualnego, rzeczywistego zapotrzebowania budynku. Dla wszystkich pomp alpha innotec, producent zapewnia darmowe sterowanie przez internet dzięki usłudze alpha web i alpha app oraz 5 lat gwarancji w standardzie.
Pompa LWDV występuje w 4 konfiguracjach: z modułem hydraulicznym lub stacją hydrauliczną dla mniejszego, lub większego zapotrzebowania.
W trakcie trwania promocji zamów jedną z gruntowych pomp ciepła z serii alterra WZS(V)/SWC(V) z chłodzeniem pasywnym, a zapłacisz za nią tyle, co za standardowy model, zyskując nawet 10 000 zł netto! W trakcie trwania promocji obniżamy ceny katalogowe powietrznych inwerterowych pomp ciepła serii alira LWDV w pakietach z modułem lub stacją hydrauliczną nawet o 5000 zł netto!