Baza wiedzy – w tym miejscu będą pojawiać się artykuły z wiedzą na temat pomp ciepła

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Program „Czyste Powietrze” to rządowy projekt mający na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Obejmuje istniejące oraz nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne. Realizowany będzie w latach 2018-2029.

Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych.

  •  dofinansowania stanowią  63,3 mld zł
  • 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek

KTO MOŻE SKOZYSTAĆ Z PROGRAMU ?

CZYTAJ DALEJ

Pompy Ciepła

Czy wiesz, że pompy ciepła projektowane są pod kątem sprzedaży na różnych rynkach zbytu ?
Są producenci, którzy projektują swój produkt na rynek krajów skandynawskich i tam ich produkty są bardzo skuteczne. Są też producenci, którzy widzą swój rynek zbytu w państwach poza skandynawskich, w których mają swoje fabryki.

Na pytanie czym różnią się państwa skandynawskie od pozostałych państw europy, większość z nas jako pierwszą różnicę wymienia: klimat. Idąc tym skrótem, przy wyborze pompy ciepła myśli, że skoro urządzenie skonstruowane jest do pracy w bardziej srogim klimacie to na pewno w łagodniejszych warunkach będzie lepszym wyborem. Otóż mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w trakcie projektowania sterowników do pomp ciepła bierze się również pod uwagę możliwości nabywcze energii elektrycznej w danym kraju. Wiedząc o tym, że siła nabywcza energii elektrycznej w krajach skandynawskich jest 3 razy większa niż w pozostałych krajach europy powinniśmy zwrócić swoją uwagę na producentów z krajów gdzie siła jest zbliżona do naszej.

wzslwdpompy_ciepla

Gwarantujemy krótkie terminy realizacji